Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Jak legalnie umieszczać reklamy wyborcze w Katowicach.

2024-05-20, Poniedziałek
 Nie brakuje nam politycznych emocji, a kampania wyborcza rozkręciła się na dobre. Poszczególne komitety wyborcze agitują za swoimi kandydatami. Przedstawiamy informacje, jak legalnie umieszczać reklamy wyborcze w Katowicach.

Nieodłącznym elementem wszystkich kampanii są plakaty, banery, ulotki. Gdzie w Katowicach można je umieszczać, a gdzie ich ekspozycja jest zakazana?

Przypominamy, że zgodnie z ZARZĄDZENIEM NR 3811/2024 PREZYDENTA MIASTA KATOWICE z dnia 31 stycznia 2024 r. w sprawie wyznaczenia miejsc do umieszczania plakatów i haseł wyborczych w kampanii wyborczej, plakatów i haseł wyborczych nie możemy umieszczać:

  1. na wiatach przystankowych tramwajowych i autobusowych stanowiących własność Miasta Katowice lub zarządzanych przez Miasto Katowice, za wyjątkiem zamykanych gablot reklamowych na podstawie umowy zawartej z podmiotami udostępniającymi przedmiotowe powierzchnie ekspozycyjne,
  2. na słupach oświetleniowych oraz telekomunikacyjnych stanowiących własność Miasta Katowice,
  3. na infrastrukturze drogowej dróg publicznych w granicach miasta Katowice, dla których zarządcą jest Prezydent Miasta Katowice,
  4. na terenach zielonych pozostających w zarządzie ZZM, za wyjątkiem wyznaczonych słupów ogłoszeniowych,
  5. na ścianach, ogrodzeniach oraz wewnątrz budynków i obiektów użyteczności publicznej Miasta Katowice, w szczególności będących siedzibą placówek kulturalnych, sportowych oraz służby zdrowia.

Wyznaczone zostały następujące, ogólnodostępne miejsca do umieszczania plakatów i haseł wyborczych tj. słupy ogłoszeniowe stanowiące własność Miasta Katowice w zarządzie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach oraz Zarządu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

ZARZĄDZENIE NR 3811/2024 PREZYDENTA MIASTA KATOWICE z dnia 31 stycznia 2024 r. w sprawie wyznaczenia miejsc do umieszczania plakatów i haseł wyborczych w kampanii wyborczej

 

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry