do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Wspólne patrole rowerowe strażników miejskich i policjantów

2018-07-26, Czwartek
 

Wraz z nadejściem cieplejszych dni na ulice Katowic wyruszyły wspólne patrole rowerowe straży miejskiej i policji. Funkcjonariusze na jednośladach monitorują te miejsca, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a funkcjonariusze na rowerach dotrą tam szybciej niż patrol pieszy.

Mieszkańcy Katowic łączone patrole rowerowe mogą spotkać przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla patroli zmotoryzowanych, a więc w parkach, na terenach rekreacyjnych oraz wąskich uliczkach.  

Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwia mieszkańcom bezpośredni dostęp do strażnika i policjanta. Osoby zainteresowane mogą podejść i poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach i przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta. Dodatkowo patrol, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba może szybko i sprawnie dotrzeć w najdalsze zakamarki miasta.

Funkcjonariusze z patrolu rowerowego swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Zwracają uwagę na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych czy nie zachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Patrole kontrolują te miejsca, gdzie często dochodzi do zakłóceń ładu i porządku. Ponadto funkcjonariusze patrolują ciągi rowerowe i zwracają uwagę na kulturę jazdy rowerzystów. Podejmowane są również działania profilaktyczne, szczególnie wobec najmłodszych cyklistów.  

Jednoślady katowickiej Straży Miejskiej wyposażone są w zestawy do udzielania pierwszej pomocy oraz rzutkę ratunkową- niezwykle przydatny sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym.  

Funkcjonariusze pełniący służbę w patrolach rowerowych to profesjonalny zespół ludzi, którzy potrafią wykorzystać rower , aby dbać o bezpieczeństwo Katowiczan i turystów.

Wspólne patrole rowerowe strażników miejskich i policjantów

Funkcjonariusze na jednośladach monitorują te miejsca, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a funkcjonariusze na rowerach dotrą tam szybciej niż patrol pieszy.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla