do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Wakacyjne działania straży miejskiej

2018-08-10, Piątek
Patrol rowerowy podczas kontroli miejsc letniego wypoczynku
Patrol rowerowy podczas kontroli miejsc letniego wypoczynku

Okres wakacyjny to dla dzieci i młodzieży pora odpoczynku, lecz dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Katowicach jest to czas wzmożonej pracy nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta. Strażnicy miejscy obecni są w miejscach organizowania imprez masowych, festynów, pikników osiedlowych oraz innych uroczystości, gdzie zwracają baczną uwagę na przypadki zakłócania ładu i porządku publicznego. Szczególnym nadzorem objęte są miejsca grupowania się młodzieży. Funkcjonariuszy można spotkać między innymi na kąpieliskach, w pobliżu boisk szkolnych czy też na placach osiedlowych.

W czasie wakacji funkcjonariusze spotykają się również z dziećmi, aby wyposażyć je  w niezbędną wiedzę i wskazać jak bezpiecznie spędzić wakacje. Letni wypoczynek i wakacyjna atmosfera, to z jednej strony wiele radości i zabawy, ale z drugiej strony istnieje szereg zagrożeń, na które szczególnie w tym okresie należy zwracać uwagę.  Zajęcia odbywają się   w dyżurujących podczas wakacji przedszkolach oraz miejscach, gdzie odbywają się półkolonie letnie.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla