Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Wakacje - bezpieczeństwo- przygoda

2022-05-24, Wtorek
 

Katowiccy strażnicy miejscy wspólnie z policjantami,ratownikami medycznymi, wodnymi, górskimi oraz strażakami wzięli udział w festynie zorganizowanym dla młodzieży w Szkole Podstawowej nr 56 w Katowicach. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję poznać specyfikę pracy służb mundurowych, a także przypomnieć sobie szereg bezpiecznych zachowań w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Na stanowisku straży miejskiej  można było poznać m.in  pracę i wyposażenie strażnika  oraz usiąść za kierownicą radiowozu.

Na innych stanowiskach służb mundurowych uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, nad wodą i  w górach. Uczyli się jak reagować i gdzie dzwonić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia człowieka, a także jak nie dopuścić do pożaru.

Każdy uczestnik po zaliczeniu zadań na sześciu stanowiskach służb mundurowych otrzymał „woreczki życia” zawierający rękawiczki oraz maseczkę do wykonania sztucznego oddychania, zakładki do książki „Wiem, kiedy powiedzieć NIE”, naklejki z policyjną maskotką Sznupkiem oraz odznakami policyjnymi, przybory szkolne oraz zawieszki z numerami alarmowymi.

Organizatorami wydarzenia byli Radni Urzędu Miasta Katowice i Urząd Miasta Katowice,

Dziękujemy wszystkim służbom mundurowym za wspólne działania. Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników festynu, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry