Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

WYZWANIE PARKOWANIE w kamerach monitoringu

2022-11-09, Środa
 

Katowicki Inteligentny System Monitoringi  wykrywa i alarmuje dyspozytorów w zakresie kilkunastu określonych zdarzeń – m.in. o ruchu samochodów na zakazie, jeździe po chodniku oraz nieprawidłowym parkowaniu. System obsługują katowiccy strażnicy miejscy.

System pozwala poprawiać bezpieczeństwo publiczne, w tym drogowe, efektywnie zarządzać pracą strażników miejskich, a także sprawniej działać w sytuacjach kryzysowych.

Jak wygląda praca operatora monitoringu ? co operator monitoringu może zobaczyć na monitorach? 
Pracę dyspozytorów wspomaga system automatycznie rozpoznający kilkanaście rodzajów zdarzeń: - leżący człowiek – obserwator monitoringu będzie mógł natychmiast sprawdzić jak doszło do tej sytuacji i powiadomić najbliżej znajdującego się funkcjonariusza o potrzebie interwencji, - pozostawiony obiekt – zapobieganie zamachom terrorystycznym, a także kosztownym akcjom unieszkodliwiania pozostawionego obiektu poprzez szybkie odnalezienie właściciela zguby, - usunięty obiekt – szybka identyfikacja sprawców kradzieży czy wandalizmu, - zbiegowisko, manifestacja – monitorowanie rozwoju sytuacji i zapobieganie zagrożeniom w przestrzeni publicznej, - przekroczenie strefy – np. wkraczanie na jezdnię w niebezpiecznych miejscach, - próby włamania do pojazdów, - kolizje pojazdów, -pojawianie się zwierząt, - zmiana położenia obiektów – dewastacja –  oraz  ruch samochodów na zakazie, - jazda po chodniku, - parkowanie w niedozwolonych miejscach  - wyliczają obsługujący monitoring strażnicy miejscy.

WYZWANIE PARKOWANIE  w kamerach monitoringu.
W okresie od 10 października do 4 listopada  2022 r. operatorzy na podstawie zarejestrowanego obrazu z kamer ujawnili  335 wykroczeń związanych z nieprawidłowościami w ruchu drogowym. Wszystkie informacje były od przekazywane do patrolu straży miejskiej.

W wyniku już  prowadzonych czynności strażnicy miejscy  w 282 przypadkach użyli blokady na koła pojazdów zaparkowanych w sposób nieprawidłowy.

284 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, 27 pouczono, a 7 spraw  skierowano do sądu.

Widzieliście samochody, które zaparkowane są na zieleńcach lub innych miejscach? Zgłoście to do Straży Miejskiej w Katowicach. Można to zrobić na kilka sposobów:
Telefonicznie, dzwoniąc pod nr 986, przyjmujący zgłoszenie zweryfikuje twoje informacje i w zależności od sytuacji podejmie interwencję poprzez skierowanie na miejsce patrolu w celu potwierdzenia zgłoszenia i przeprowadzenia czynności w sprawie. Interwencje można zgłosić anonimowo.

Samodzielnie sporządzić zawiadomienie o wykroczeniu i przesłać je pocztą, wysłać mejlem na adres: interwencje@katowice.eu lub złożyć osobiście w jednostce Straży Miejskiej w Katowicach przy ul. Żelaznej 18.

Zgłosić się do jednostki Straży Miejskiej i ustnie złożyć zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Wtedy twoje zeznanie zostanie spisane do protokołu przez funkcjonariusza Straży Miejskiej. Podczas spotkania strażnik poinformuje Cię o przysługujących Ci prawach i obowiązkach. Do protokołu również możesz dodać swój materiał dowodowy.

Szczegóły na stronie Aktualności - Straż Miejska w Katowicach (strazmiejska.katowice.pl)

 

lista aktualności

2022 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry