Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust

2020-10-14, Środa
 

Zagrożenie, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa nie słabnie. W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19, w całym kraju wprowadzono kolejne obostrzenia i nakazy. Katowiccy strażnicy miejscy  sprawdzają, czy mieszkańcy  i osoby odwiedzjące nasze miasto stosują się do obowiązujących regulacji. Za złamanie zakazów grozi  grzywna.

 

Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa, musimy zachowywać się odpowiedzialnie. Większość  mieszkańców Katowic stosuje się do wydanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Najskuteczniejszą metodą walki z  COVID-19 jest zasada DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczki

 

Apelujemy do mieszkańców, aby zachowywali się odpowiedzialnie oraz przestrzegali zaleceń związanych z reżimem sanitarnym i wspólnym bezpieczeństwem podczas epidemii.

 

Od soboty 10 października na terenie kraju wprowadzona została tzw. żółta strefa. W związku z tym obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

 

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: aktualne zasady i ograniczenia►

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry