do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

V edycja „Gier terenowych ze strażą miejską” za nami.

2019-10-08, Wtorek

Była dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i duża dawka wiedzy, bowiem za nami finał V już edycji projektu pn. „Gry terenowe ze strażą miejską”. Tym razem do rywalizacji stanęły trzy szkoły  – Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Szkoła Podstawowa nr 59  z Katowic. W ciągu dwóch dni w grze udział wzięło blisko 140 uczniów klas VII.

Całość gry utrzymana była w konwencji opowieści o nastoletnim Bartku, którego spotykają różne przygody. Dzięki uczestniczeniu w historii Bartka uczniowie mogli nabyć wiedzę z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich. Nieodłącznym elementem gry jest szeroko pojęte bezpieczeństwo, dlatego też w nie mogło zabraknąć stanowiska, na którym uczniowie mogli wykazać się znajomości przepisów z zakresu ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem  ruchu rowerzystów. Część akcji działa się w lesie, więc młodzież musiała wykazać się umiejętnością zachowania się w takim środowisku. Istotnym elementem była też wiedza z zakresu terenoznawstwa. W grze pojawił się także element zaskoczenia- porwanie jednego członka grupy. Następnie drużyna musiała odszukać swojego zaginionego kolegę, aby w całym składzie dotrzeć do ratowników medycznych, u których ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przy zranieniach. Dla młodych osób nie mogło zabraknąć zadań sprawnościowych. Na jednym ze stanowisk uczestnicy mieli do pokonania tor przeszkód. Na drugim zaś musieli bezpiecznie wykonać slalom z noszami ratowniczymi. Po zakończonym biegu w terenie głodni jak wilki uczniowie delektowali się kiełbasami z grilla

A wszytko to dzięki zaangażowaniu i współpracy katowickich strażników miejskich z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrówka Mała, leśnikami z Nadleśnictwa Katowice, dzielnicowymi z V Komisariatu Policji w Katowicach  Katowic . Zaś ratownicy medyczni z Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa nie tylko zabezpieczali przedsięwzięcie pod kątem medycznymi, przeprowadzali zadanie, ale też ufundowali nagrodę główną w postaci szkolenie z certyfikatem z pierwszej pomocy dla najlepszych drużyn. Pozostali uczestnicy także zostali nagrodzeni.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas oraz zdobyte umiejętności i wiedza pozostaną na długo w pamięci uczniów. 

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl