do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

V Międzyprzedszkolna Olimpiada o Bezpieczeństwie

2018-04-23, Poniedziałek
 

W Miejskim Przedszkolu nr 73  Katowicach odbyła się olimpiada o bezpieczeństwie. Rywalizowało pięć katowickich przedszkoli. Tematyka turnieju obejmowała zagadnienia związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Rywalizacja odbyła się pod czujnym okiem jury: Agnieszki Krzysztofik z katowickiej policji i  Jacka Pytel ze straży miejskiej.

 

W trosce o najmłodszych mieszkańców naszego funkcjonariusze katowickiej Straży Miejskiej uczestniczą w różnych działaniach mających na celu wyuczenie u dzieci zachowań i umiejętności prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożeń. W Miejskim Przedszkolu nr 73 im Misia Uszatka w Katowicach spotkało się pięć dwuosobowych drużyn z katowickich przedszkoli, aby sprawdzić się w V Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie o Bezpieczeństwie. Dzieci zmagały się w konkurencjach, których celem było kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa w różnorodnych sytuacjach na drodze. Nie mogło zatem zabraknąć zadań związanych z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię, znajomości znaków drogowych oraz rozpoznawaniem zagrożeń jakie czyhają na najmłodszych w kontaktach z osobami obcymi. Zacięta rywalizacja odbywała się pod czujnym okiem jury: Agnieszki Krzysztofik z katowickiej policji  Jacka Pytel ze straży miejskiej .

 

Ostatecznie w olimpiadzie I miejsce zajęło Miejskie Przedszkole nr 57, II miejsce Miejskie Przedszkole nr 27, III miejsce Miejskie Przedszkole nr 90. Małym laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, zaś organizatorom życzymy dalszych sukcesów podczas tworzenia tego typu przedsięwzięć.

Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci maluchów. Przy takich przedszkolakach - my dorośli możemy czuć się bezpiecznie

lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla