do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy zadbali o porządek i bezpieczeństwo w Sylwestra i Nowy Rok

2020-01-02, Czwartek
 

Były interwencje, strażnicy miejscy pomagali mieszkańcom, ale obyło się bez poważnych incydentów. Sylwestrowa noc była spokojna. Funkcjonariusze brali udział w działaniach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny  głównie w rejonie oś Tysiąclecia w związku z organizacją  imprezy sylwestrowej na Stadionie Śląskim.

 

31 grudnia od 15.00 do 1 stycznia 2020 do 9.00  straż miejska na terenie całego miasta odnotowała 34 zdarzenia. 15 dotyczyło parkowania na zieleńcach, 5 nieprawidłowości i zagrożeń w ruchu drogowym, 5 zwierząt.  Funkcjonariusze pomogli 3 nietrzeźwym osobom przekazując je pod opiekę rodzin lub przewożąc do izby wytrzeźwień. Mimo odnotowanych zdarzeń w ocenie funkcjonariuszy było spokojnie.

 

Tej nocy strażnicy miejscy z Katowic , brali udział w działaniach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny  głównie w rejonie osoedla Tysiąclecia w związku z organizacją  imprezy sylwestrowej na Stadionie Śląskim.

 

Funkcjonariusze ograniczali wjazd pojazdów na osiedle. Tysiąclecia oraz  nie dopuszczali aby uczestnicy imprezy  nie przechodzili przez jezdnie w miejscach do tego  nieprzeznaczonych  w związku wzmożonym ruchem pojazdów w tym rejonie. Reagowali na  nieprawidłowości związane z parkowaniem pojazdów oraz pilnowali aby podczas odpalania materiałów pirotechnicznych nie doszło do wypadków.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla