do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy zadbali o porządek podczas koncertu Guns N' Roses na Stadionie Śląskim

2018-07-10, Wtorek
 

Kilkudziesięciu  strażników miejskich wzięło udział w zabezpieczeniu wczorajszego koncertu zespołu Guns N' Roses, który zgromadził na Stadionie Śląskim ponad 50 tys. fanów.

 

Strażnicy przygotowywali się zabezpieczenia koncertu od kilku tygodni.  Tuż przed  koncertem uczestniczyli w odprawie  w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

Największa liczba funkcjonariuszy została skierowana na osiedle Tysiąclecia. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę czy nie dochodzi do dewastacji, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, śmiecenia oraz parkowania w miejscach niedozwolonych.

 

Dzięki zabezpieczeniu Osiedla Tysiąclecia przez mundurowych oraz przygotowanej przez władze miasta zmianie organizacji ruchu (uniemożliwienie wjazdu z ulicy Chorzowskiej na Tysiąclecie) ochroniono osiedle  przed zamienieniem się w jeden wielki parking.

 

- To strzał w dziesiątkę. Pomysł władz miasta zabezpieczający Tysiąclecie, wprowadzony po raz pierwszy kilka miesięcy temu ponownie się sprawdził – komentowali wczoraj mieszkańcy Tysiąclecia.

 

Miło było uczestniczyć w tym wielkim muzycznym święcie. Dzięki zaangażowaniu policjantów, strażników miejskich oraz pracowników Miejskiego Zarządu Ulic Mostów w Katowicach muzyczna impreza minęła spokojnie. Wszyscy spisali się świetnie.

lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla