do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy zabezpieczali wyścig kolarski

2018-08-06, Poniedziałek

Ponad 30 strażników miejskich zaangażowanych było w zabezpieczenie wczorajszego etapu kolarskiego Tour de Pologne na terenie Katowic. Funkcjonariusze zadbali o spokój i porządek w trakcie imprezy.

Drugi etap Tour de Pologne rozpoczął się w Tarnowskich Górach, a zakończył tradycyjnie przy Spodku. Katowicka pętla miała około 20 km długości i kolarze pokonali ją trzykrotnie.  Podobnie jak w latach poprzednich trasa przebiegała ulicami ścisłego centrum miasta. Kolarze przejechali także przez Zawodzie, Szopienice, Janów, Nikiszowiec, a także Dolinę Trzech Stawów i os. Paderewskiego

Nad bezpieczeństwem zawodników oraz prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali katowiccy strażnicy miejscy i policjanci, a także wolontariusze.

Zabezpieczenie tego typu imprezy jest sporym wyzwaniem dla wszystkich służb. Sprawą najważniejszą było zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu oraz minimalizacja utrudnień na jakie na natrafili kierowcy i piesi. Wszyscy spisali się świetnie.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla