Strażnicy miejscy z Katowic uratowali bobra
21.04.2026
Dzisiaj około 3.oo dyżurny straży w Katowicach otrzymał zgłoszenie o bobrze w tunelu. Informację o zwierzęciu przekazał pracownik obsługi obiektu. Nieświadome niebezpieczeństwa zwierzę szło jezdnią w kierunku Chorzowa. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze złapali bobra i bezpiecznie przewieźli go do Katowickiego Parku Leśnego. Tam bór został wypuszczony na wolność.
