Strona główna/Aktualności/

Strażnicy miejscy z Katowic  uratowali bobra


21.04.2026

Dzisiaj około 3.oo dyżurny straży w Katowicach otrzymał zgłoszenie o bobrze w tunelu. Informację o zwierzęciu przekazał pracownik obsługi obiektu. Nieświadome niebezpieczeństwa zwierzę szło jezdnią w kierunku Chorzowa. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze złapali bobra i bezpiecznie przewieźli go do  Katowickiego Parku Leśnego. Tam bór został wypuszczony na wolność.

Bóbr

do góry