do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy usuwają kolejne wraki - kolejny trafił na strzeżony parking

2020-02-18, Wtorek

stary maluch zdjęcieZapomniany fiat 126p  - tak było przynajmniej do dnia jego odholowania „zniknął” z ulicy Cynkowej. Za nim w ekspresowym tempie  właściciele usunęli kolejnego fiata 126p, volkswagena i bmw , wobec których rozpoczęły się już procedury odholowania na koszt właściciela.

 

Zanim strażnicy wezwali lawetę do białego malucha, nawiązali kontakt z jego właścicielem, który zobowiązał się do jego usunięcia. Po upływie kilku tygodni i braku reakcji właściciela strażnicy miejscy wezwali na miejsce holownik. Nagle do strażników i pracownika firmy holującej podbiegł mężczyzna.  Funkcjonariuszom powiedział, że to on jest właścicielem fiata, i że auto nie będzie odholowane. Nie potrafił w jakikolwiek sposób udokumentować, że jest właścicielem fiata. Zaczął utrudniać prowadzone czynności – odpinać pasy urządzenia, które miało wciągnąć malucha na lawetę. Wtedy strażnicy wezwali policjantów. Mężczyzna został przez nich wylegitymowany. Również policjantom nie potrafił udowodnić, że jest właścicielem samochodu. W tym czasie maluch został wciągnięty na lawetę i odjechał na strzeżony parking.

 

W niespełna dwie godziny po odholowaniu malucha, z ulicy Cynkowej „zniknęły” trzy kolejne auta retro, które w następnej kolejności miały trafić na strzeżony parking, a kosztami za holowanie i parkowanie mieli zostać obciążeni właściciele: zielony fiat 126p, volkswagen i bmw.

 

W  2019 strażnicy miejscy prowadzili 335 spraw  związanych z wrakami. W 88 przypadkach samochody zostały odholowane i trafiły na strzeżony parking, w  247  usunęli je sami właściciele po czynnościach zainicjowanych przez municypalnych. Jak będzie w tym roku?

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla