do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy prowadzą już kontrole czystości powietrza przy wykorzystaniu drona

2018-10-12, Piątek

Strażnicy miejscy prowadzą już kontrole czystości powietrza za pomocą drona. Funkcjonariusze wystawili już pierwszy mandat w nowym sezonie grzewczym za palenie w piecu lakierowanym drewnem.

 

Funkcjonariusze z Zespołu Komunalnego, przy użyciu drona ujawnili spalanie lakierowanego drewna. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych  9 października  w dzielnicy Giszowiec.

 

Operatorzy drona uruchomili sprzęt latający, który sprawdził skład chemiczny dymu wydobywającego się z komina. Urządzenie pomiarowe w ciągu kilkunastu sekund zasygnalizowało spalanie w piecu zakazanego paliwa. Przeprowadzona kontrola pieca potwierdziła tą informację. Właściciel domu używał do rozpalania pieca lakierowanego drewna. Został ukarany mandatem karnym.

 

Jak widać dron jest skutecznym narzędziem w walce o czyste powietrze. Jest przykładem idealnego wykorzystania tych maszyn do monitorowania stanu powietrza na Katowicami. We współpracy operatorów ze strażą miejską można szybko wskazać winnego, który pali w piecu odpady. Szybko, sprawnie i  bez większych komplikacji.

 

lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla