Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy na pikniku rodzinnym "Ekoodpowiedzialnie"

2022-05-24, Wtorek
 

Piknik to doskonała okazja, aby przekonać się, ile firm i osób codziennie dba o środowisko naturalne. Po raz kolejny strażnicy miejscy przyłączyli się do organizacji „Leśnego Pikniku Rodzinnego „Ekoodpowiedzialnie”.

Atrakcji na terenie Katowickiego Parku Leśnego nie brakowało. Ekologiczne konkursy z nagrodami, interaktywny musical, prezentacja sprzętu wykorzystywanego w ochronie środowiska, warsztaty ekologiczne, animacje sportowe teatralne i ekologiczne. Program wydarzenia został tak skonstruowany, że każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań mógł znaleźć coś ciekawego.

Strażniczki miejskie z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej zaprezentowały ekologiczne koło fortuny  oraz grę, podczas której najmłodsi mogli uczyć się zasad postępowania w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych, a funkcjonariusze z Zespołu Ochrony Środowiska informowali jak dbają o środowisko naturalne. Na pikniku zaprezentowali się również czworonożni straz nicy miejscy. Chętnych do udziału w zabawach nie brakowało, a dla aktywnych czekały różne nagrody. 

Po raz kolejny dla publiczności zaprezentowała się maskotka katowickiej straży miejskiej- strażnik bezpieczeństwa "RYŚ". Ryś od razu stał się ulubieńcem maluchów, które często razem z rodzicami robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

Leśny Piknik Rodzinny "Ekoodpowiedzialnie" to wyjątkowe przedsięwzięcie, które co roku przyciąga wielu zainteresowanych zdrowym i zgodnym ze środowiskiem naturalnym stylem życia. W tym roku również dopisali nam odwiedzający piknik, a także pogoda, która sprzyjała  korzystaniu z wszelkich,  licznie przygotowanych atrakcji. Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników pikniku, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry