do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy na os. Tysiąclecia

2019-07-25, Czwartek

Kolejna impreza masowa na Stadionie Śląskim za nami. Choć wzorem ubiegłych imprez na osiedlu Tysiąclecia zmieniona została organizacja ruchu oraz zastosowane były wygrodzenia techniczne, to nie obyło się bez interwencji funkcjonariuszy.  

Wczoraj na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się koncert niemieckiego zespołu Rammstein. Podczas tego typu wydarzeń sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są kierowcy, którzy dojeżdżając z innych miast zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkując w miejscach niedozwolonych między innymi na trawnikach i skwerach.

Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, zastosowane zostały zmiany w organizacji ruchu, które polegały na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej. W tym celu strażnicy miejscy zastosowali wygrodzenia techniczne. Wprowadzone zostały także dodatkowe zakazany zatrzymywania się i postoju. Na miejscu działały zaś trzy patrole katowickiej Straży Miejskiej, które podejmowały szybką interwencję w przypadku kierowców, których pojazdy zaparkowane były nieprawidłowo. A tych nie brakowało. Pojazdy zaparkowane były na trawnikach, zieleńcach, rozjeżdżające tereny zielone, z których po czasie pozostaje już tylko mało estetyczne… klepisko.

Katowiccy strażnicy miejsc mówią „STOP” niszczeniu zieleni i wczoraj w rejonie os. Tysiąclecia wystawili ponad 30 wezwań. Kierowcy będą musieli zgłosić się do straży miejskiej i wyjaśnić, dlaczego zaparkowali w takim, a nie innym miejscu. Ponadto kilkudziesięciu kierowcom zwrócono uwagę że pozostawianie samochodu na terenach zielonych jest nie tylko wykroczeniem, ale także niszczeniem środowiska naturalnego.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla