do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy na V Dniach Energii Miasta Katowice

2019-09-23, Poniedziałek

Co to jest smog? Dlaczego powinniśmy dbać o czyste powietrze? Jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? Do tego koncert orkiestry górniczej  i bezpłatne wycieczki. W sobotę 21 września odbyły się V Dni Energii Miasta Katowice,  w których jak co roku uczestniczyli strażnicy miejscy.

Dni Energii Miasta Katowice to wydarzenie organizowane przez Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miasta Katowice, które zaprosiło do współpracy wielu partnerów. Jednym z nich była katowicka Straż Miejska.

Funkcjonariusze przygotowali szereg pytań i zagadek ekologicznych dla dzieci i młodzieży biorącej udział w wydarzeniu. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak segregować śmieci, co dzieje się, gdy ktoś spala odpady oraz co daje się wyczytać z popiołu. Można było się również  uzyskać informację jakimi uprawnieniami dysponują strażnicy oraz w jaki sposób dbają, by mieszkańcy pamiętali o przestrzeganiu przepisów.

W trakcie Dni Energii Miasta Katowice na chętnych czekały interesujące wykłady, dyskusje, zabawy, konkursy, warsztaty, happeningi, pokazy dotyczące energii oraz spotkania   z ekspertami, jak również bezpłatne wycieczki.

Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci  mieszkańców, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl