do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Straż miejska kontroluje noszenie maseczek w sklepach

2020-08-13, Czwartek

Strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole w placówkach handlowych. Sprawdzają, czy klienci sklepów przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa i ust

 

Pomimo wciąż obowiązujących przepisów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, część mieszkańców zapomina o zasłanianiu nosa i ust przed wejściem do sklepu. Oczekujemy, że klienci placówek handlowych będą przestrzegać reżimu sanitarnego w wyznaczonych miejscach.

 

Zamierzamy pojawiać się tam systematycznie i dbać o to, żeby osoby przebywające na terenach placówek handlowych przestrzegały obowiązujących zaleceń dla naszego wspólnego dobra.

 

Bezpieczeństwo mieszkańców w tym zakresie w sytuacji odnotowywanego wzrostu zakażeń jest dla nas priorytetowe – relacjonują strażnicy

 

PRZYPOMINAMY. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia usta i nos powinniśmy mieć zakryte w pomieszczeniach zamkniętych – między innymi w budynkach użyteczności publicznej, w środkach publicznego transportu zbiorowego, obiektach handlowych i usługowych. Cały czas obowiązuje też nakaz zachowania dystansu społecznego 1,5 metra.

 

Należy pamiętać, że lekceważenie obowiązujących przepisów związanych ze zwalczaniem pandemii może skutkować nałożeniem mandatu karnego w kwocie do 500 zł.

 

Apelujemy! Dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl