do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

SZLACHETNA PACZKA OD KATOWICKIEJ STRAŻY MIEJSKIEJ

2019-12-19, Czwartek
 

„Lubię ludzi” - to hasło XIX finału akcji Szlachetnej Paczki. W to fantastyczne  przedsięwzięcie zaangażowała się Straż Miejska w Katowicach. Dary serca od strażników miejskich przekazali naszej podopiecznej funkcjonariuszki z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej.

 

Naszą podopieczną została Pani  Leokadia – seniorka, która pomimo przeciwności losu, sędziwego wieku  i wielu  chorób nie poddaje się, a uśmiech nie znika z jej twarzy. Zebrane środki ze zbiórki zostały przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznej tj. balkonik, dzięki któremu Pani Leokadia będzie mogła się poruszać o własnych siłach w domu i poza nim,  odkurzacz, ciepły koc na zimowe wieczory, pościel, żywność oraz odzież,  w tym ciepła kurtka i buty. W paczce znalazł się również szczególny upominek, o który prosiła nasza seniorka – korale, które wywołały największy uśmiech na jej twarzy. Paczkę przekazały Pani Leokadii  strażniczki z Zespołu Prewencji i  Profilaktyki Społecznej z nadzieją, że  Święta Bożego Narodzenia będą dla niej radosne,  spokojne i bez zmartwień.  Dla takich chwil warto pomagać !!!

 

Komendant Straży Miejskiej w Katowicach  serdecznie dziękuje wszystkim strażnikom i pracownikom straży za wkład i zaangażowanie w akcję „Szlachetnej Paczki”.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla