do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

SKUTECZNY MONITORING. STRAŻNICY MIEJSCY NAMIERZYLI ŚMIECIARZA

2020-01-17, Piątek
 
 

Mieszkańcy wciąż wolą wyrzucać  śmieci do lasu lub podrzucać je na tereny innej posesji, zamiast za darmo oddać je do punktów zbiórki odpadów czy po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. Katowicka  straż miejska zakończyła  sprawę kierowcy, który w rejonie ulicy Budowlanej wyrzucił beczki z lakierami.

 

Do zdarzenia doszło 16 grudnia ubiegłego roku. Strażnik miejski pełniący dyżur na Stanowisku Kierowania MCR odebrał telefoniczne zgłoszenie, że w rejonie ogródków działkowych przy ulicy Budowlanej kierowca samochodu ciężarowego wyrzuca beczki. Niestety rozmówca nie widział numerów rejestracyjnych samochodu.

 

Strażnicy z Zespołu Ochrony Środowiska, już po kilkunastu minutach byli na miejscu. Zgłaszający wskazał im dokładne miejsce wyrzucenia beczek. We wskazanym miejscu funkcjonariusze zobaczyli metalowe pojemniki o pojemności 10-15 litrów, z których na zewnątrz wylewały się resztki lakieru.

 

Wezwani na miejsce strażacy nie stwierdzili żadnego zagrożenia – teren został jednak wygrodzony.

W namierzeniu „śmieciarza” pomógł miejski monitoring. Operator monitoringu rozpoczął przeglądanie  drogowych punktów wylotowych z miasta. Jedna z jego kamer zarejestrowała ciężarowego mana przewożącego metalowe beczki. Jednak jego ładunek, różnił się od tego porzuconego przy ogródkach działkowych.

 

Kolejne informacje zdobywane przez strażników potwierdzały, że beczki z lakierami pochodziły  jednak z namierzonego przez kamerę mana. Kolejny świadek bardzo dokładnie opisał samochód. Podany opis auta był prawie identyczny z zarejestrowanym przez system monitoringu.

 

Okazało się, że ciężarowy man należy do firmy zajmującej się skupem złomu, a jego kierujący, 16 grudnia wykonywał kurs do odbiorcy. Tam pozostawił część ładunku. Pozostałe beczki z resztkami lakierów, które najprawdopodobniej nie zostały odebrane wyrzucił przy ulicy Budowlanej

 

Za pozbywanie się odpadów niezgodnie z przepisami oraz podrzucanie jej na teren innej nieruchomości, sprawca został ukarany dwoma mandatami karnymi. Każdy po 500 złotych.

 

Kierowca mana nie był jedynym autorem dzikich wysypisk ustalonym przez katowickich strażników miejskich.

Wcześniej funkcjonariusze z Zespołu Ochrony Środowiska namierzyli i ukarali mandatami autorów dzikich wysypisk w rejonie Śląskiej i Załęskiej Hałdy.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla