Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Razem robimy coś dobrego

2021-02-17, Środa

Ciepłe ubrania, kołdry, poduszki - dary przygotowane  przez Fundację Ekumeniczną Bethlehem i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 64 oraz ciepły posiłek przygotowany przez Pierogarnię Babuni przy ul. Józefowskiej trafiły wczoraj do bezdomnych.

Strażnicy miejscy rozpoczęli patrol w siedzibie Ekumenicznej Fundacji Bethlehem przy ulicy Gliwickiej Przygotowane przez arcybiskupa Krzysztofa Nieciaga m.in. ubrania zostały zapakowane do radiowozu. Znajdowały się już w nim rzeczy przegotowane dla bezdomnych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 64 im Ratowników Górskich

Później kilka minut jazdy i wchodzimy do restauracji Pierogi Babuni przy ul. Józefowskiej. Tam czeka przygotowany przez Panią Anitę Mandla i jej zespół gorący krupnik.

Jedziemy do garaży przy ulicy Konduktorskiej. Tam trójce bezdomnych przekazujemy ubrania i ciepły posiłek. Sprawdzamy czy są bezpieczni, czy potrzebują pomocy medycznej, przekazujemy informacje o miejscach, w których mogą skorzystać z pomocy.

W rejonie Kolonii Alfreda spotykamy kolejnego bezdomnego. On również otrzymuje ciepłe ubrania i posiłek. Podobnie jest na ogródkach działkowych przy ulicy Bederowieckiej.

Strażnicy doskonale znają miejsca, w których przebywają bezdomni. Odwiedzamy je cyklicznie

Dziękujemy też mieszkańcom naszego miasta za sygnały o osobach bezdomnych. Sprawdzamy każde zgłoszenie,  a potrzebującym oferujemy wsparcie. Od oczątku stycznia strażnicy miejscy przeprowadzili już ponad 160 interwencji w sprawach osób bezdomnych.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe i dziwnie zachowujące się. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie.

Bezdomni w czasie mrozu walczą o życie. Śpią w garażach i kurnikach. W Katowicach pomaga im straż miejska. "Zapraszam na ciepłą zupę" | Dziennik Zachodni

 

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry