do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Przebudowa skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską w Katowicach

2018-06-13, Środa
W poniedziałek 18 czerwca br. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Misjonarzy Oblatów i Sokolskiej, w wyniku której w tym miejscu powstanie rondo. - Docelowa organizacja ruchu w postaci ronda wprowadzi większą płynność poruszania się pojazdów na tym skrzyżowaniu i ma na celu rozładowanie tworzących się tutaj zatorów komunikacyjnych.
 
W związku z pracami drogowymi od 18 czerwca zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Wyłączona z użytku zostanie część skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską. Zostanie utrzymany ruch w relacji w prawo z ul. Sokolskiej na ulicę Misjonarzy Oblatów w kierunku al. Korfantego i ul. Katowickiej, a także ruch od strony ulic Stęślickiego i Iłłakowiczówny prosto w kierunku al. Korfantego.
 
Przebudowa skrzyżowania spowoduje również wyłączenie z użytku chodnika od strony ul. Iłłakowiczówny oraz, w kolejnym etapie robót, chodnika od strony ul. Sokolskiej. Zostaną wyznaczone tymczasowe ścieżki dla pieszych na obszarze objętym pracami.
 
Wprowadzone zostaną objazdy, zmienione będą trasy niektórych autobusów komunikacji miejskiej (szczegóły w komunikacie KZK GOP: http://www.kzkgop.com.pl/news/p-1-katowice-tymczasowa-organizacja-ruchu-na-skrzyzowaniu-ulic-sokolskiej-i-misjonarzy-oblatow-nmp3244.html). Przystanek autobusowy „Koszutka Kościół” zostanie przeniesiony na ulicę Grażyńskiego.
 
Planowany czas przebudowy skrzyżowania wynosi około 2 miesiące.
lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla