Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

"Profilaktyczny głos drogowy"

2022-11-02, Środa
 28 października 2022r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Katowicach wraz z Komenda Miejska Policji w Katowicach, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach, Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach, Stowarzyszenie Ratujemy+, Straż Ochrony Kolei w Katowicach, Katowice - oficjalny profil miasta przeprowadzili akcję profilaktyczno-edukacyjną pn. "Profilaktyczny głos drogowy", której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem pieszych.
 
Podczas działań przedstawiciele służb zwracali szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego - uświadamiali, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Dla przybyły uczestników organizatorzy przygotowali m.in. tor przeszkód przy wykorzystaniu alkogogli, pokaz resuscytacji na fantomach, pluszowe miasteczko ruchu drogowego - nauka poprawnego korzystania z przejścia dla pieszych, a na jednych ze ścian namiotu ułożony został napis z odblaskowych zawieszek BLASK ŻYCIA.
W wydarzeniu wzięły udział również maskotki tj. Ryś katowickiej straży miejskiej, wyposażony w kamizelkę odblaskową, Sznupek z katowickiej Policji, wyposażony w odblaski oraz Krokodylek - inspektorów transportu drogowego, który celowo nie miał na sobie elementów odblaskowych. Po zmroku uczestnicy akcji mogli się przekonać, która z maskotek była najbardziej widoczna na drodze po oświetleniu przez reflektory pojazdu.
Każdy z nas, mały, duży, dziecko, młodzież, czy dorosły – wszyscy musimy być widocznymi uczestnikami ruchu drogowego, zwłaszcza o zmierzchu. Dlatego każdy uczestnik akcji został wyposażony w odblaski zwiększające jego bezpieczeństwo.
 
lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry