Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Pomagamy bezdomnym

2022-01-28, Piątek

Czapki, szaliki i rękawiczki trafiły do bezdomnych.  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 64 kolejny raz pomogli potrzebującym.

Otrzymaną odzież przekazały bezdomnym funkcjonariuszki z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej  w czasie kontroli opuszczonych budynków, ogródków działkowych i  pustostanów. Wszystkie ciepłe rzeczy, dla osób bezdomnych zebrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Katowicach za co w imieniu bezdomnych dziękujemy

W czasie kontroli, strażniczki sprawdzały również,  czy przebywające tam osoby są bezpieczne.

Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za sygnały o osobach bezdomnych. Sprawdzamy każde zgłoszenie,  a potrzebującym oferujemy wsparcie. Od oczątku stycznia strażnicy miejscy przeprowadzili już ponad 60 interwencji w sprawach osób bezdomnych. W ubiegłym roku było ich prawie 1000.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe i dziwnie zachowujące się. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe. Straż Miejska apeluje do wszystkich mieszkańców o informacje dotyczące przebywania osób bezdomnych, ponieważ taka pomoc może niejednokrotnie uratować im życie.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry