Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Pomagamy bezdomnym

2021-01-28, Czwartek
 

Ciepłe kurtki, swetry i spodnie - dary przekazane przez Fundację Ekumeniczną Bethlehem  straży miejskiej trafiły już do bezdomnych.

Otrzymaną odzież przekazały bezdomnym funkcjonariuszki z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej  w czasie kontroli opuszczonych budynków, ogródków działkowych, leśnych koczowisk i  pustostanów. Wszystkie ciepłe rzeczy, dla osób bezdomnych przekazała Fundacja Ekumeniczna Bethlehem, która prowadzi charytatywny punk pomocy rzeczowej „Otwarta Szafa” przy ul. Gliwickiej 81 za co w imieniu bezdomnych dziękujemy

W czasie kontroli, strażniczki sprawdzały również,  czy przebywające tam osoby są bezpieczne.

Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za sygnały o osobach bezdomnych. Sprawdzamy każde zgłoszenie,  a potrzebującym oferujemy wsparcie. Od oczątku stycznia strażnicy miejscy przeprowadzili już prawie sto interwencji w sprawach osób bezdomnych.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe i dziwnie zachowujące się. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe. Straż Miejska apeluje do wszystkich mieszkańców o informacje dotyczące przebywania osób bezdomnych, ponieważ taka pomoc może niejednokrotnie uratować im życie.

 

Aktualności – Miasto Katowice. Apel w sprawie osób bezdomnych​. Zgłaszanie informacji na temat osób wymagających pomocy. Wykaz miejsc gdzie osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry