Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Polsko – Ukraiński Piknik Integracyjny.

2022-08-03, Środa
 

W minioną sobotę na placu Sławika i Antalla, w Parku Powstańców Śląskich oraz w miejskim żłobku przy ul. Uniwersyteckiej 15 w Katowicach odbył się integracyjny festyn polsko-ukraiński pod patronatem Prezydenta miasta Katowice.

Organizatorzy i partnerzy zaplanowali wiele programów artystycznych, występy zespołów muzycznych, a także zabawy, tańce, warsztaty i animacje dla dzieci     i dorosłych. Podczas pikniku nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i potraw przygotowanych przez NGO, Żłobek Miejski. Wydarzenie uatrakcyjniły również pokazy przygotowane przez Policję, , WOPR, Straż Pożarną oraz Nadleśnictwo Katowice. Udział w pikniku był bezpłatny, wystarczyło tylko zabrać ze sobą dobry humory.

 

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również naszych profilaktyków. Funkcjonariuszki Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej przygotowały dla przybyłych wiele atrakcji. Zaprezentowany został elektryczny radiowóz straży miejskiej, w którym można było zrobić sobie zdjęcie, dowiedzieć się jak wygląda praca strażnika miejskiego i przymierzyć elementy umundurowania. Ponadto na stoisku profilaktycznym dzieci mogły rozwiązać krzyżówkę „Mały Katowiczanin”, pokolorować, rozwiązać rebusy związane z pracą strażnika miejskiego, ekologią i bezpieczeństwem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ekologiczne koło fortuny, gdzie po zakręceniu kołem odpowiadało się na pytania z zakresu szeroko pojętej ekologii.  Poprzez zabawę można było również przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego.

Mimo, że piknik trwał krótko, bo pogoda spłatała organizatorom niezłego figla,  przybyli  mieszkańcy i goście bawili się doskonale.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry