do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Parkuj rozsądnie

2018-12-12, Środa
 

"Rozsądne parkowanie"  to akcja informacyjna Tramwajów  Śląskich, KZK GOP oraz katowickiej straży miejskiej mającej na celu uświadomienie kierowcom tego, jak ważne jest prawidłowe zaparkowanie samochodu w strefie, gdzie torowiska tramwajowe usytuowane są niedaleko miejsc parkingowych.

 

Problem samochodów blokujących torowiska to bolączka wielu miast. Wielu kierowców nie zwraca uwagi na to, w jaki sposób parkuje samochód. Bardzo często nieprzemyślane parkowanie doprowadza do zatrzymania ruchu tramwajów. Dzieje się tak, gdy nie zostaje zachowany odstęp między zaparkowanym samochodem a torowiskiem. Cierpią na tym w pierwszej kolejności pasażerowie, którzy nie dojeżdżają w umówione miejsca na czas, a także sami kierowcy, którzy zmuszeni są płacić mandaty, dodatkowe opłaty związane z odholowaniem samochodu na parking strzeżony, a nierzadko też odszkodowanie na rzecz przewoźnika.

 

Akcja przeprowadzona w rejonie Placu  Miarki, ul. Kościuszki i  ul. Kochanowskiego miała na celu uświadomienie kierowcom tego, jak ważne jest prawidłowe zaparkowanie samochodu w strefie, gdzie torowiska tramwajowe usytuowane są niedaleko miejsc parkingowych oraz poinformowanie, jakie skutki niesie za sobą nieodpowiednie zaparkowanie samochodu.

 

Właściwie parkujący kierowcy byli nagradzani odblaskami oraz zawieszkami zapachowymi do samochodu.

 

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla