do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości

2018-11-13, Wtorek
 

11 listopada świętowaliśmy 100 rocznice odzyskania prze Polskę Niepodległości. W katowickich obchodach udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, reprezentanci służb mundurowych, kombatanci, harcerze oraz liczni mieszkańcy. Uroczystości uświetniła orkiestra i poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Jak co roku świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w archikatedrze Chrystusa Króla. Po ceremonii kościelnej uczestnicy we wspólnym marszu przeszli ulicami naszego miasta na Plac Chrobrego pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tam, po apelu poległych i salwie honorowej, złożono wieńce i kwiaty.

Prezydent Miasta Katowice w asyście strażników miejskich złożył wieniec na grobie jednego z najbardziej zasłużonych bohaterów historycznych naszego regionu, Wojciecha Korfantego.

Katowiccy strażnicy miejscy zadbali o to, aby przemarsze podczas uroczystości przebiegły sprawnie i bezpiecznie.

 

 

 

lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla