Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

"Miszczowie" parkowania w Katowicach

2023-05-30, Wtorek
 

Jak okazuje się wciąż wielu kierowców nie zna przepisów dotyczących parkowania i postoju w mieście, inni zaś łamią przepisy z premedytacją, utrudniając życie pozostałym uczestnikom ruchu oraz pieszym. Będziemy zatem dyscyplinować niepokornych kierowców do skutku.

Może się wydawać, że parkowanie auta to błahostka, a zostawienie samochodu w niedozwolonym miejscu na kilkanaście minut to drobiazg. Czasem jednak okazuje się, że auto zaparkowane niezgodnie z przepisami, wpływa nie tylko na komfort funkcjonowania w mieście, ale i na bezpieczeństwo.

W minionym tygodniu przeprowadziliśmy 843 interwencje. Ilość wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji - 448. Parkowanie w sposób powodujący niszczenie zieleni publicznej 76.

Najczęściej łamane przepisy to:

  • Niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju - 198
  • Niestosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.) - 137
  • Naruszenie zakazu ruchu w obu kierunkach - 9
  • Wykraczanie przeciwko innym przepisom prawa o ruchu drogowym - 91

„Miszczowie” parkowania w Katowicach. Jak można tak zostawić samochód? Nie bierzcie z nich przykładu. „Miszczów” parkowania nie brakuje, czy warto dołączyć  do tego grona? Płacenie mandatów karnych za nieprawidłowe parkowanie do przyjemności  nie należy. Wszyscy kierujący są równocześnie pieszymi, kiedy tylko opuszczą auto. Jesteśmy krytyczni wobec innych, kiedy przeszkadza nam źle zaparkowany samochód, ale nie wobec własnego postępowania w analogicznej sytuacji. Pamiętajmy, że ignorując przepisy, przeszkadzamy innym, utrudniamy interwencję służbom publicznym, na przykład straży pożarnej, niszczymy zieleń i brudzimy nasze wspólne drogi.

Przypominamy.Trawnik to nie parking
To jedna z kategorii dyscyplinowania  kierujących. A jednak wielu kierowców wciąż zapomina, że tereny zielone nie są odpowiednim miejscem do zostawiania samochodu. Co zyskujemy? Zniszczone rośliny, koleiny i błoto. Takim zachowaniom mówimy stanowcze nie! O czym świadczą 972 interwencje podjęte przez strażników od początku roku.

Zapraszamy do naszej galerii - mamy nadzieję, że  nie znajdziesz w niej swojego auta...

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry