do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Miasto Dzieci ze strażnikami miejskimi

2019-02-25, Poniedziałek
 

Jak zostać strażnikiem miejskim? Na czym polega praca w straży miejskiej?  Na te pytania odpowiadali dzieciom katowiccy strażnicy miejscy podczas wydarzenia „Miasto Dzieci ”. W Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia odbyły się dla dzieci ciekawe warsztaty – spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Funkcjonariusze straży miejskiej pokazali najmłodszym swoje radiowozy oraz rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie.

 

Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia już po raz jedenasty zorganizował ciekawe zajęcia dydaktyczne. W tym roku dzieci miały okazję odkryć swoje uzdolnienia i predyspozycje uczestnicząc w warsztatach – spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni katowiccy strażnicy miejscy, którzy opowiadali dzieciom o swoim zawodzie, pozwolili milusińskim wsiąść do radiowozów, włączyć sygnały świetlne, pozdrowić kolegów i koleżanki przez megafony oraz założyć specjalnie przygotowane umundurowanie.

 

Podczas rozmów, strażnicy uświadamiali  dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy  mogą być niebezpieczne jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Przypomnieli  także jak należy zachować się, jeśli przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i konieczne będzie wezwanie pomocy. Nie zabrakło również rozmów o ograniczonym zaufaniu wobec osób nieznajomych, zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym.

 

Ponadto dzieci podczas wydarzenia miały okazję poznać i spotkać policjantów oraz ratowników medycznych.

 

Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla