Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Katowiccy strażnicy miejscy zatrzymali sprawców napadu na punkt handlowy w centrum miasta.

2022-05-17, Wtorek
 

Dwaj zamaskowani napastnicy wtargnęli do placówki handlowej. Grożąc personelowi nożem zażądali wydania pieniędzy. Sprawcy zostali zatrzymani przez strażników miejskich. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Ich sprawą zajmują się policjanci z katowickiej jedynki

Do zdarzenia doszło 13 maja. Około 16.00 do strażników miejskich patrolujących ulicę Warszawską podbiegli przechodnie, którzy powiedzieli , że przed chwilą doszło do napadu na punkt handlowy, w którym zamaskowani mężczyźni grozili pracownikom nożem. Strażnicy po uzyskaniu informacji o zdarzeniu i jego sprawach podjęli działania. Zatrzymali napastników na ulicy Warszawskiej. Skutych kajdankami, kilka minut później przekazali policjantom.

Już z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch zamaskowanych mężczyzn w wieku 34 i 43 lat weszło do zegarmistrza i grożąc personelowi punktu handlowego nożem, zarządzali wydania gotówki. Ze względu na stanowczą postawę pokrzywdzonych, sprawcy spłoszyli się i wybiegli w kierunku ulicy Warszawskiej, gdzie zostali ujęci przez funkcjonariuszy katowickiej straży miejskiej, którzy patrolowali miasto. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że zatrzymani grozili pozbawieniem życia mężczyźnie, który był świadkiem. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia, która wobec młodszego może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry