do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

KISMiA w walce z koronawirusem

2020-03-25, Środa
 

W związku z wprowadzonym stanem epidemii katowiccy strażnicy miejscy prowadzą już  kontrolę kilkudziesięciu miejsc rekreacji, w tym m.in. parków, placów zabaw i siłowni plenerowych. Podczas kontroli funkcjonariusze będą ostrzegać  o ryzyku spotkań w grupach, będą również informowali mieszkańców  do stosowania się do zaleceń służb sanitarnych, dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, a w szczególności do pozostania w domu. Do działań informacyjnych strażnicy będą wykorzystywać KATOWICKI SYSTEM INTELIGENTNEGO MONITORINGU i ANALIZY oraz współpracujące z systemem zestawy głośnikowe.

 

W Katowicach system monitoringu nadzoruje 27 miejskich placów zabaw. W przypadku zarejestrowania kamery  grupujących się osób, funkcjonariusze przy wykorzystaniu sytemu głośników będą informowali  o ryzyku jakie podjęli, w przypadku gdy obiekt nie jest wyposażony w zestaw głośników lub nie będzie żadnej reakcji ze strony osób korzystających np. z urządzeń na placu zabaw będą w te miejsca kierowane patrole.

 

Przypominamy, że parkingi w Dolinie Trzech Stawów i Parku Kościuszki zostały zamknięte w ubiegłym tygodniu. 

 

Apelujemy do mieszkańców Katowic o rozsądek – zostańcie w domach. Zagrożenie epidemiczne jest bardzo duże i realne. Nie możemy dopuścić do tego, by parki, skwery czy place zabaw stały się nowymi ogniskami zarażeń. Każde gromadzenie się w miejscach publicznych niesie w tej chwili poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem.

 

Straż Miejska będzie systematycznie kontrolować te miejsca i interweniować jeśli będą się w nich gromadzili ludzie.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla