do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

FERIE ZIMOWE 2020 „KIBICUJĘ FAIR PLAY”

2020-01-31, Piątek
 

Miejski Program Profilaktyczny „Kibicuję Fair Play” jest inicjatywą Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice, skierowaną do dzieci i młodzieży, uczniów katowickich szkół. Programem objęte są wszystkie katowickie szkoły podstawowe.

 

Ideą nadrzędną programu jest budowa oraz wzmacnianie świadomości mieszkańców Katowic, w szczególności dzieci  i młodzieży, odnośnie zasad bezpieczeństwa oraz propagowanie bezpiecznych zachowań. Hasło przewodnie tegorocznych ferii to: "Bezpieczeństwo w przestrzeni miejskiej ". Dziecu uczestniczyły  w animacjach rekreacyjno-sportowych, mini turnieju siatkówki, grach i zabawach ruchowych. 

 

Funkcjonariuszki Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej po raz kolejny już spotkały się z podopiecznymi  Domu Dziecka Stanica.

 

Interaktywne zajęcia przygotowane i  przeprowadzone przez przedstawicielki Straży Miejskiej w Katowicach dotyczące bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej, cieszyły  się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Poprzez zabawę dzieci uczyły się zasad, które pozwolą im bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Funkcjonariuszki przypominały także jak należy zachować się, w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, oraz co należy zrobić,  gdy przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i konieczne będzie wezwanie pomocy. 

 

Strażniczki rozdały również uczestnikom upominki oraz opaski odblaskowe, które są najprostszym sposobem poprawienia bezpieczeństwa pieszych.

 

Podczas spotkania nie zabrakło również, "słodkiej chwili z Fair Play" - drobnego poczęstunku dla każdego z uczestników.

 

Na zakończenie zajęć odbyło się uroczyste podsumowanie ferii, przypomnienie idei nadrzędnej programu  oraz wręczenie upominków i nagród rzeczowych uczestnikom za osiągnięcia podczas poszczególnych dni ferii.

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla