do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Dla każdego jest miejsce na drodze

2020-02-20, Czwartek
 

Katowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzili działania pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Katowiccy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze". Miały one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.


Mundurowi podczas prowadzonych działań ujawnili 18 wykroczeń drogowych, które znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.


Powodem policyjnych działań była troska o bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W ramach realizowanych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Najczęstszym ujawnionym wykroczeniem było korzystanie z telefonu komórkowego przez kierującego samochodem wymagające trzymania słuchawki i mikrofonu w ręce. Takie zachowanie nie tylko kierujących, ale również pieszych w rejonie przejść może doprowadzić do tragedii. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i skupienie na drodze.

 

źródło: KMP Katowice

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla