Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Bezpieczne ferie ze strażą miejską

2023-01-20, Piątek
Ferie to dla dzieci szczególna okazja do odpoczynku. Beztroskie zabawy na śniegu, szaleństwa na sankach i nartach, a także akrobacje na lodowisku. Nie trudno wtedy o wypadek, tym bardziej, że pomysłowość dzieci nie ma granic. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców funkcjonariuszki z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej spotykają się z dziećmi i młodzieżą.

Strażniczki uświadamiają dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach czy łyżwach mogą być niebezpieczne jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 36 funkcjonariuszki przypomniały także jak należy zachować się, jeśli przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i konieczne będzie wezwanie pomocy. 

Dlatego też, dzieci dowiadują się, jakie zagrożenia mogą napotkać na stoku, saneczkowej górce, zamarzniętym jeziorze czy będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego.

Nie zabrakło również rozmów o ograniczonym zaufaniu wobec osób nieznajomych, zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym. Uczestnicy zajęć chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i ostrzegali swoich kolegów i koleżanki przed lekkomyślnym zachowaniem.

Przed uczniami jeszcze kilka dni ferii. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry