do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Bezpieczne ferie ze strażą miejską - zadbajmy aby takie były

2020-01-15, Środa
 

Ważne jest aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci  w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia. O tym przypominają przedszkolakom i uczestnikom półkolonii strażnicy miejscy.

 

Ferie to dla dzieci szczególna okazja do odpoczynku. Beztroskie zabawy szaleństwa na podwórku ( w tym roku bez śniegu), a także akrobacje na lodowisku. Nie trudno wtedy o wypadek, tym bardziej, że pomysłowość dzieci nie ma granic. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców funkcjonariuszka z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej spotyka się z uczestnikami zimowych półkolonii i przedszkolakami.

 

Strażniczka uświadamia dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy mogą być niebezpieczne jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

 

Funkcjonariuszka przypomina  także jak należy zachować się, jeśli przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i konieczne będzie wezwanie pomocy. Dlatego też, dzieci dowiadują się, jakie zagrożenia mogą napotkać.

 

Nie zabrakło również rozmów o ograniczonym zaufaniu wobec osób nieznajomych, zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym. Uczestnicy zajęć chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i ostrzegali swoich kolegów i koleżanki przed lekkomyślnym zachowaniem.

 

Wszyscy otrzymali elementy odblaskowe oraz inne przedmioty przypominające m.in.  o numerze alarmowym Straży Miejskiej w Katowicach - 986.

 

Przed uczniami jeszcze kilka dni ferii. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas oraz zdobyte umiejętności i wiedza pozostaną na długo w pamięci najmłodszych

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla