Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Bezpieczne Śródmieście

2021-09-14, Wtorek
 
Dodatkowe patrole Policji współfinansowane przez miasto. Zwiększenie zatrudnienia w Straży Miejskiej i dodatki dla funkcjonariuszy w terenie Rozbudowa systemu KISMiA – zakup nowych kamer i dodatkowe osoby do ich obsługi. Wykonanie badań społecznych dot. bezpieczeństwa oraz działania edukacyjne i profilaktyczne

Władze Katowic przy współpracy z Policją i Strażą Miejską wdrażają, oparty na czterech filarach, program „Bezpieczne Śródmieście". To pakiet konkretnych działań mających na celu zwiększenia bezpieczeństwa w centrum miasta.  

O bezpieczeństwo mieszkańców w Katowicach dba także Straż Miejska, która w ostatnich tygodniach świętowała 29 lecie swego istnienia. Decyzją prezydenta Marcina Krupy do Straży Miejskiej zostanie zatrudnionych 20 nowych strażników miejskich, których zadaniem będzie przede wszystkim patrolowanie Śródmieścia. Dodatkowo Straż Miejska zatrudni czterech  pracowników cywilnych, którzy przejmą obowiązki realizowane dziś przez strażników miejskich, co pozwoli, by w terenie pojawiło się jeszcze więcej funkcjonariuszy. W sumie na terenie Katowic służbę w ramach patroli będzie pełniło 82 strażników, z których większość będzie skierowana do działań w ścisłym centrum miasta. Dodatkowo funkcjonariusze pracujący w terenie otrzymają miesięczne dodatki w wysokości 300 zł brutto.

Szczegóły na stronie Aktualności - Miasto (katowice.eu)

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry