Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z mundurowymi

2020-09-02, Środa
 

Po wielomiesięcznej przerwie nastał czas powrotu do szkoły. Początek roku szkolnego to nie tylko początek nauki, ale również codziennego pokonywania drogi do szkoły i ze szkoły do domu. Priorytetem dla funkcjonariuszy katowickich służb mundurowych jest czuwanie nad bezpieczeństwem uczniów, w szczególności w pierwszych tygodniach szkoły, kiedy to wakacyjna beztroska zamienia się w systematyczne uczęszczanie na lekcje.

 

W pierwszy dzień szkoły funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Straży Miejskiej w Katowicach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach pojawili się w pobliżu katowickich szkół podstawowych. Działania odbyły się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podstawowym zadaniem patroli, było dbanie o bezpieczeństwo uczniów powracających do szkoły, w zakresie m.in.:

kontroli przestrzegania przez kierujących dopuszczalnej prędkości;

kontroli w zakresie przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych;

ujawniania i eliminowania z ruchu kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu;

reagowania wykroczenia popełniane przez pieszych i kierujących.

 

Pamiętajmy jednakże, że największa odpowiedzialność nadal spoczywa na rodzicach. To oni w szczególności muszą pamiętać o bezpieczeństwie dzieci, które po raz pierwszy będą na co dzień korzystać z drogi.

 

Proponujemy rodzicom i opiekunom spacer z dzieckiem z miejsca zamieszkania do szkoły, aby było możliwe wybranie najbezpieczniejszej drogi do szkoły oraz wskazanie poprawnych i bezpiecznych zachowań w miejscach niebezpiecznych. Niech nie będzie to droga najkrótsza tylko najbezpieczniejsza 

 

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry