Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola

2022-10-26, Środa
 

 

Funkcjonariuszki Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej prowadzą liczne spotkania z dziećmi zarówno z przedszkoli jak i z uczniami szkół podstawowych. Na początku roku szkolnego celem takich zajęć jest przede wszystkim rozmowa z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych oraz   przedszkolaki w miesiącach wrześniu i październiku mieli okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych pn.  „Po drodze nam z LEGO”, które są w stałej ofercie katowickiej straży miejskiej. To program, którego istotą jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas zajęć funkcjonariuszki za pomocą uwielbianych przez dzieci klocków i zabawy przekazali praktyczną wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, podstawowych znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego  i właściwego zachowania  w sytuacjach mających miejsce w życiu każdego człowieka. Dzięki temu, że zespół posiada bardzo rozbudowane i różnorodne zestawy klocków Lego możliwe jest realizowanie również takich celów jak: kształtowanie umiejętności zachowań prospołecznych, przyswajanie przez dzieci podstawowych numerów alarmowych, kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, rozwijanie umiejętności poprawnego reagowania na zdarzenia wymagające interwencji odpowiednich służb oraz kształtowanie odpowiednich zachowań podczas zabawy.

Podczas wizyty strażniczek dzieci miały okazję również dowiedzieć się z jakich elementów składa się umundurowanie strażnika, na czym polega jego praca, pod jaki numer telefonu należy zadzwonić, by skontaktować się bezpośrednio ze strażą miejską.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie i szybko przyswajały zasady, które pozwolą uchronić je przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich na drodze. Na koniec dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe z wizerunkiem Rysia – maskotką katowickiej straży miejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry