do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

BEZPIECZNIE NAD WODĄ

2019-07-04, Czwartek
 

Choć wakacje się dopiero rozpoczęły, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć. Ostatnie tygodnie to przerażający bilans, a przed nami kolejne upalne dni, które będą sprzyjać kąpielom w akwenach wodnych. W związku z tym apelujemy o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami.

 

Z takim przesłaniem strażniczki miejskie z Katowic oraz policjanci pijawili się na terenie kąpieliska w Dolinie 3 - Stawów, gdzie ratownicy wodni czuwają codziennie nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą.

 

"Plaża, kąpielisko to miejsca, gdzie w sezonie letnim większość z nas spędza czas wolny. Woda, nawet ta z pozoru spokojna i płytka, kryje w sobie wiele pułapek. Większość utonięć i podtopień jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenia obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych i niebezpiecznych. Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. To zapewni nam bezpieczeństwo" relacjonuje Klaudia Szczygieł z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Katowicach 

 

Alkohol, ignorowanie zasad bezpieczeństwa, czy kąpiel w miejscach zabronionych - to tylko przykłady zagrożeń, przed którymi przestrzegali wspólnie funkcjonariusze. Wypoczywający nad wodą, między innymi dowiedzieli  się,  jak bezpiecznie wchodzić do wody, dlaczego po spożyciu alkoholu nie wolno kąpać się, czym grozi przebywanie na słońcu bez ograniczeń.

 

Przestrzeganie tych kilku podstawowych zasad przyczyni się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa, a tym samym na pewno po wypoczynku nad wodą  wrócimy do domu cali i zdrow.

 

Funkcjonariusze zapraszali również  do wzięcia udziału w konkursie filmowym "PrzeWodnik"

 

Wypoczynek bardzo szybko może się jednak zakończyć tragedią. Apelujemy o ostrożność.

 

PAMIĘTAJ!!! ZACHOWAJ ZDROWY ROZSĄDEK – woda nie znosi brawury, braku szacunku i głupoty.

Bezpieczna woda - bezpieczne wakcje 2019

  • 1
  • 2
lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla