do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Akcja strażników w Zarzeczu. Paliła się trawa pobliżu zabudowań

2019-03-08, Piątek
 

Chociaż ich głównym zadaniem jest zapewnianie  porządku w Katowicach, tym razem uczestniczyli w gaszeniu pożaru.  Strażnicy  dostrzegli dym unoszący się nad torowiskiem w rejonie ulicy Kaskady i szybko zaalarmowali odpowiednie służby.

 

W odległości kilkudziesięciu   metrów od zabudowań paliło się około 200  m²  łąki.

 

W związku z zaistniałą sytuacją oraz groźbą rozprzestrzenienia się ognia m.in. w kierunku znajdujących się pobliżu zabudowań strażnicy wezwali straż pożarną i przystąpili do zabezpieczenia terenu przed dostępem do niego osób postronnych.

 

Już po kilkunastu minutach na miejsce przyjechali strażacy. Pożar został  ugaszony po około trzydziestu minutach. W akcji gaszenia czynnie uczestniczyli strażnicy miejscy Beata Pikuła i Tadeusz Ruda.

 

„Zobaczyłam dym w rejonie torów kolejowych,  postanowiliśmy  sprawdzić, co tak się pali” - wspomina strażnika Beata Pikuła.

 

Szybka reakcja strażników miejskich  najprawdopodobniej zapobiegła rozprzestrzenianiu się ognia.

 

Mogli zginąć w płomieniach. Uratowali ich strażnicy miejscy

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Wśród odznaczonych Beata Pikuła i Tadeusz Ruda - Strażnicy Miejscy z Katowic

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla