do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Akcja "Znicz 2019"

2019-10-30, Środa
 

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych katowicka Straż Miejska wzorem lat ubiegłych prowadzi działania prewencyjne w rejonie nekropolii na terenie miasta Katowice. Strażnicy całą dobę patrolują okolice cmentarzy, a podczas nocnych służb używają noktowizorów, które są na wyposażeniu katowickiej Straży Miejskiej. Patrolujący funkcjonariusze zwracają uwagę na potencjalnych kieszonkowców, osoby okradające groby oraz pozostawione w pojazdach wartościowe rzeczy, które mogą stać się łatwym łupem dla złodziei. Obecność strażników ma zapewnić bezpieczeństwo osobom odwiedzającym groby swoich najbliższych, a także spokój i porządek publiczny na cmentarzach oraz w ich otoczeniu.

 

Funkcjonariusze zwracają także szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych, dlatego też apelujemy do pieszych, którzy będą odwiedzali groby, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przed wejściem na jezdnię natomiast należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Zwrócona będzie także uwaga na osoby handlujące zniczami i kwiatami. Strażnicy sprawdzają czy rozstawione stoiska nie blokuj chodników uniemożliwiając swobodne poruszanie się pieszych.

 

W trosce o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich prosimy o zachowanie w najbliższych dniach szczególnej ostrożności. Należy pilnować torebek, portfeli i  dokumentów, a także nie zostawiać wartościowych rzeczy w pojazdach. Nie zabierać ze sobą cennych rzeczy, które mogą paść łupem złodziei oraz nie eksponować nadmiernie biżuterii. Szczególną uwagę należy zwracać na znaki drogowe, gdyż w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Szczegółowe informacje o zmianach organizacji ruchu:

http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/272954,Znicz-2019-zmiana-organizacji-ruchu-w-Katowicach-w-okresie-Wszystkich-Swietych.html

 

Akcja "Znicz 2019"

Strażnicy patrolujący katowickie cmentarze

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl