do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna >
 • Ostatnia »

Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu 19 - mar
2018

W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego.
więcej: Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu

Kolejny rok realizacji akcji „Zbierzmy się do kupy” w Katowicach 19 - mar
2018

Pod koniec 2015 roku w naszym mieście rozpoczęto walkę z problemem psich kup. Inicjatywa, przygotowana przez katowicki magistrat i Stowarzyszenie Instytut Regionalny, odbywa się pod hasłem: „Zbierzmy się do kupy”. W dniu dzisiejszym odbył się briefing prasowy, na którym zaprezentowano tabliczki z nowymi hasłami oraz przypominano o obowiązku sprzątania po swoim pupilu.
więcej: Kolejny rok realizacji akcji „Zbierzmy się do kupy” w Katowicach

Rozpoczyna się budowa Centrum Przesiadkowego Sądowa 16 - mar
2018

Wykonawca Centrum Przesiadkowego Sądowa rozpoczyna działania w otoczeniu ulicy Sądowej oraz Marii Goeppert-Mayer. - Miasto Katowice dokłada wszelkich starań, aby stworzyć alternatywę dla pasażerów oraz przewoźników obecnie korzystających z prywatnego dworca przy ulicy Piotra Skarg
więcej: Rozpoczyna się budowa Centrum Przesiadkowego Sądowa

Miejski konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”. 16 - mar
2018

Zmagania z wiedzy o ruchu drogowym, szkolenia i pokazy, a przy tym mnóstwo zabawy. Tak przebiegła 16. edycja Miejskiego Konkursu dla klas drugich "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".
więcej: Miejski konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”.

Strażnicy miejscy z Zespołu Komunalnego wykryli pożar w pobliżu lasu 13 - mar
2018

Chociaż ich głównym zadaniem jest zapewnianie porządku w Katowicach, tym razem przyczynili się do gaszenia pożaru. Strażnicy , wykonujący kontrole palenisk dostrzegli dym unoszący się nad lasem i szybko zaalarmowali odpowiednie służby.
więcej: Strażnicy miejscy z Zespołu Komunalnego wykryli pożar w pobliżu lasu

Życzenia dla Pań z okazji Dnia Kobiet od strażników miejskich 08 - mar
2018

Drogie Panie Z okazji Waszego święta przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i realizacji najskrytszych marzeń. Oby każdy Wasz dzień wypełniony był radością i szczęściem, zarówno w życiu prywatnym i zawodowym
więcej: Życzenia dla Pań z okazji Dnia Kobiet od strażników miejskich

32 359 95 30 - nowy numer dla obsługi mieszkańców Katowic 05 - mar
2018

Strażnicy Miejscy z Katowic przyjmują już zgłoszenia od mieszkańców pod nowym numerem telefonu 32 359 95 30 . Numer obsługiwany jest przez dyżurnych straży miejskiej w Miejskim Centrum Ratunkowym. Do numeru przypisana jest zapowiedź – taka sama jak dla numeru alarmowego 986: „ Miejskie Centrum Ratunkowe, proszę czekać na zgłoszenie się dyspozytora straży miejskiej. Rozmowa jest nagrywana”
więcej: 32 359 95 30 - nowy numer dla obsługi mieszkańców Katowic

„Błysnęliśmy dla życia” na Rynku w Katowicach 26 - lut
2018

Wczoraj na katowickim Rynku została przeprowadzona akcja pod nazwą „Błyśnij dla życia”. Organizatorem akcji byli policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach Do udziału w tym przedsięwzięciu zostali zaproszeni funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego oraz Straży Miejskiej w Katowicach.
więcej: „Błysnęliśmy dla życia” na Rynku w Katowicach

Namierzeni śmieciarze 16 - lut
2018

Mieszkańcy wciąż wolą wyrzucać śmieci do lasu lub podrzucać je na tereny innej posesji, zamiast za darmo oddać je do punktów zbiórki odpadów czy po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. To dziwne zachowanie, tym bardziej że zgodnie z tzw. "ustawą śmieciową" praktycznie każdy mieszkaniec uiszcza opłaty za odbiór śmieci. Katowicka straż miejska właśnie namierzyła kolejnych "śmieciarzy".
więcej: Namierzeni śmieciarze

Na straży czystego powietrza 12 - lut
2018

W ciągu ostatnich miesięcy znacznie nasiliły się zgłoszenia dotyczące zdarzeń w zakresie zanieczyszczania środowiska. W 2017 roku katowiccy strażnicy miejscy podjęli i przeprowadzili 4498 interwencji dotyczących dużego zadymienia i nieprzyjemnego zapachu.
więcej: Na straży czystego powietrza
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna >
 • Ostatnia »
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla