do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Uwięziony lisek 01 - cze
2016

W piątek katowiccy strażnicy miejscy mieli niecodzienne spotkanie. Przy ulicy Borki ich niezwłocznej pomocy potrzebował młody lisek. Dzikie zwierzę utknęło w jednej ze studzienek kanalizacyjnych.
więcej: Uwięziony lisek

Podejrzana torba na ulicy Sienkiewicza 30 - maj
2016

38-letni mieszkaniec Katowic przez swoje roztargnienie postawił służby na równe nogi. Na szczęście w pozostawionej przez niego torbie nie było materiałów mogących zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców. Finał sprawy był jednak zaskakujący.
więcej: Podejrzana torba na ulicy Sienkiewicza

Finał programu profilaktycznego „Kibicuję Fair Play” 23 - maj
2016

Zakończyła się VI już edycja programu profilaktycznego „Kibicuję Fair Play”, w którym jak co roku aktywnie uczestniczyli katowiccy strażnicy miejscy. W uroczystości uczestniczył Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Mirosław Cygan, Komendant Straży Miejskiej w Katowicach Kazimierz Romanowski, a także Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Katowicach, komisarz Wojciech Dobrowolski.
więcej: Finał programu profilaktycznego „Kibicuję Fair Play”

Leśny Rodzinny Piknik"Ekoodpowiedzialnie"2016 23 - maj
2016

Katowiccy strażnicy miejscy już po raz kolejny spotkali się z uczestnikami Leśnego Rodzinnego Pikniku "Ekoodpowiedzialnie". W tym roku na odwiedzających imprezę czekała konkurencja dla rodzin- Gra Terenowa "Stój na straży ekologii" oraz specyficzne "Pole minowe".
więcej: Leśny Rodzinny Piknik"Ekoodpowiedzialnie"2016

Strażnicy w akcji przeciw dopalaczom 27 - kwi
2016

"Biegam zamiast…"- pod takim hasłem odbył się 27 kwietnia bieg przeciw dopalaczom organizowany przez Zespół Szkół nr 7 w Katowicach. W konkurencji propagującej zdrowy styl życia bez używek nie mogło zabraknąć naszych strażników.
więcej: Strażnicy w akcji przeciw dopalaczom

Zbierzmy się do kupy! 25 - kwi
2016

Akcja propagująca sprzątanie po psach weszła w kolejny etap. Teraz Straż Miejska w Katowicach dla osób nadal nie sprzątających po swoich pupilach nie będzie miała taryfy ulgowej…
więcej: Zbierzmy się do kupy!

Strażnicy w Arce Noego 18 - kwi
2016

W minioną środę w Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej „Arka Noego„ odbył się piknik rodzinny. Do udziału w tym wydarzeniu została zaproszona także katowicka Straż Miejska.
więcej: Strażnicy w Arce Noego

Beczki z chemikaliami 02 - mar
2016

W dniu 22 lutego na ulicy Śląskiej w Katowicach strażnicy miejscy ujawnili duże składowisko odpadów niebezpiecznych. Chemikaliów najwyraźniej ktoś chciał się pozbyć. Mundurowi szybko ustalili właściciela "zguby". Za swój czyn odpowie przed sądem.
więcej: Beczki z chemikaliami

Wiosenne porządki? 17 - lut
2016

Powszechnie wiadomo, że miejsce śmieci jest w pojemniku na odpady. Niestety, niektórzy próbują nielegalnie pozbyć się "kłopotu" podrzucając go innym…
więcej: Wiosenne porządki?

Zniszczył iluminację świetlną na katowickim Rynku 25 - sty
2016

W niedzielę wczesnym rankiem na Placu Kwiatowym 20- letni mężczyzna zniszczył świąteczną dekorację świetlną. Jego poczynania nie umknęły czujnemu oku dyżurnego monitoringu miejskiego, który na miejsce niezwłocznie wysłał patrol katowickiej Straży Miejskiej.
więcej: Zniszczył iluminację świetlną na katowickim Rynku
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla