do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Apel Prezydenta Miasta Katowice 15 - lut
2017

W związku z faktem pogorszenia się jakości powietrza w mieście Katowice i regionie aglomeracji górnośląskiej i odnotowaniu przekroczenia średniodobowej wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu PM10 w powietrzu (jego stan powoduje poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi – w szczególności osób starszych, dzieci oraz osób ze schorzeniami serca i górnych dróg oddechowych), zwracam się do Państwa z poniższym apelem:
więcej: Apel Prezydenta Miasta Katowice

Strażnicy ćwiczyli ratownictwo wodno-lodowe 09 - lut
2017

Na „sucho” na zamarzniętym boisku ośrodka sportu i rekreacji w Mysłowicach strażnicy miejscy z Mysłowic i Katowic ćwiczyli ratowanie osób tonących na zamarzniętych akwenach oraz obchodzenia się z podstawowym sprzętem ratunkowym jakim jest rzutka ratunkowa. Rzutka to najczęściej używany i najpraktyczniejszy sprzęt asekuracyjny. Sprawne posługiwanie się nią powinno być umiejętnością znaną każdemu.
więcej: Strażnicy ćwiczyli ratownictwo wodno-lodowe

STRAŻNICY MIEJSCY DOSKONALĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU OCHRONY ŚRODOWISKA 03 - lut
2017

Aktualność ochrony środowiska i doniosłość jego znaczenia skłaniają do zajęcia się problematyką działań Straży Miejskiej w tym zakresie. Ważne jest również, by wiedza nabyta w codziennym wykonywaniu obowiązków była zgodna z obowiązującymi przepisami prawa, żeby nie dochodziło do błędów, które są niedopuszczalne ze strony funkcjonariuszy publicznych.
więcej: STRAŻNICY MIEJSCY DOSKONALĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU OCHRONY ŚRODOWISKA

Strażnicy miejscy rozdawali odblaski 26 - sty
2017

Wczoraj w całym kraju prowadzona była akcja profilaktyczna "Dzień odblasków". Jej celem było zachęcenie wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo na drogach. Do działań włączyli się również katowiccy strażnicy miejscy.
więcej: Strażnicy miejscy rozdawali odblaski

"Kibicuję Fair Play", tym razem ekologicznie 19 - sty
2017

„NIE TRUJ, SEGREGUJ, MYŚL EKOLOGICZNIE” - pod takim hasłem funkcjonariusze katowickiej Straży Miejskiej spotkali się z podopiecznymi Domów Dziecka TĘCZA, STANICA i ZAKĄTEK. Podczas spotkania promowaliśmy dbałość o przyrodę i porządek wokół siebie, sposoby na ograniczenie ilości odpadów i ich segregowanie w naszym mieście. Zaprezentowane zostały również działania straży miejskiej w tym zakresie.
więcej: "Kibicuję Fair Play", tym razem ekologicznie

Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę przed zamarznięciem 19 - sty
2017

Strażnicy miejscy z Katowic uratowali przed zamarznięciem bezdomnego, który nocował pod wiaduktem przy ulicy Bagiennej. Uratowany mężczyzna mieszka obecnie w ośrodku św. Brata Alberta w Świętochłowicach-Lipinach.
więcej: Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Przypominamy: strażnicy sprawdzają piece! 13 - sty
2017

Mieszkańcy Katowic wspierają Straż Miejską w walce ze spalaniem śmieci w domowych piecach. Wiele sygnałów zakończyło się ukaraniem właścicieli posesji mandatem karnym. Sezon grzewczy to czas, w którym strażnicy miejscy poświęcają temu problemowi szczególnie dużo uwagi. Intensywnie i na bieżąco sprawdzają, czy w piecach domowych są spalane odpady komunalne.
więcej: Przypominamy: strażnicy sprawdzają piece!

Strażnicy ujęli złodzieja. Pomógł monitoring. 12 - sty
2017

Katowiccy strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który wykorzystując stan nietrzeźwości swojej ofiary dokonał kradzieży portfela wraz z jego zawartością.
więcej: Strażnicy ujęli złodzieja. Pomógł monitoring.

Nielegalne graffiti 21 - gru
2016

W sobotę po południu przy ulicy Łokietka strażnicy ujęli dwóch młodych mężczyzn malujących graffiti na jednym z ogrodzeń. O zdarzeniu poinformowała mieszkanka Katowic, która zauważyła wandali.
więcej: Nielegalne graffiti

Wybuch pieca. Strażnicy ewakuowali mieszkańców. 16 - gru
2016

We środę około południa doszło do wybuchu pieca w kamienicy przy ulicy Karola 2. Strażnicy miejscy, którzy przyjechali na miejsce wspólnie z obecnymi na miejscu strażakami ewakuowali mieszkańców.
więcej: Wybuch pieca. Strażnicy ewakuowali mieszkańców.
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla