do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Zapraszamy mieszkańców na spotkania 01 - paź
2016

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic na cykl spotkań w zakresie działań ograniczających emisję zanieczyszczeń powietrza z pieców domowych opalanym paliwem stałym.
więcej: Zapraszamy mieszkańców na spotkania

"Misja: czyste powietrze!" już po raz drugi 28 - wrz
2016

II Dni Energii już za nami. I tym razem nie zabrakło na nich katowickich strażników miejskich. 24 września na Placu Kwiatowym spotkaliśmy się z mieszkańcami pod hasłem "Misja: Czyste powietrze!".
więcej: "Misja: czyste powietrze!" już po raz drugi

Sympozjum "Zadania straży gminnych i miejskich w zakresie ochrony środowiska" 26 - wrz
2016

Sympozjum naukowo-szkoleniowe „Zadania straży gminnych i miejskich w zakresie ochrony środowiska ” odbędzie się w dniu 22 września 2016 roku o godz.9.00 w auli nr 5 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 11b w Katowicach.
więcej: Sympozjum "Zadania straży gminnych i miejskich w zakresie ochrony środowiska"

Wioska serca im. Jana Pawła II 06 - wrz
2016

W niedzielę na pl. Alfreda strażnicy miejscy wzięli udział w niezwykłej uroczystości. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w obecności władz miasta poświęcił kamień węgielny pod wyjątkową inwestycję- budowę "Wioski serca im. Jana Pawła II". Uroczystości towarzyszył festyn charytatywny.
więcej: Wioska serca im. Jana Pawła II

Bezpieczna droga do szkoły 05 - wrz
2016

Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Pierwsze dni września to doskonała okazja do tego, aby po raz kolejny przypomnieć wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo uczniów na drodze, gdyż dzieci uczęszczające do szkoły stanowią grupę najbardziej narażoną na różnego rodzaju zdarzenia.
więcej: Bezpieczna droga do szkoły

Dzień Straży Miejskiej 31 - sie
2016

We wtorek 30 sierpnia w Miejskim Domu Kultury "Bogucice" odbyła się uroczystość obchodów Dnia Straży Miejskiej.
więcej: Dzień Straży Miejskiej

Pokaz psów i "Autochodzik" 21 - cze
2016

Miniona niedziela była dla strażników możliwością do spotkań z uczestnikami festynów i pokazów. Straż Miejska w Katowicach przygotowała na tę okazję wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Pokazy naszych psów służbowych oraz "Autochodzik"- miasteczko ruchu drogowego, były jedną z nich.
więcej: Pokaz psów i "Autochodzik"

Strażnicy na Industriadzie 16 - cze
2016

W tym roku do udziału w popularnej Industriadzie zostali zaproszeni również katowiccy strażnicy miejscy. 11 czerwca w dzielnicy Nikiszowiec prowadzili zadania dla uczestników gier miejskich odbywających się w ramach imprezy.
więcej: Strażnicy na Industriadzie

Bezpieczne wakacje - Bezpieczna woda 2016 10 - cze
2016

V edycja projektu profilaktycznego "Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda" już za nami. Jak co roku katowicka Straż Miejska wspólnie z ratownikami medycznymi oraz WOPR przygotowywała młodzież do bezpiecznego spędzania wakacji. 8 i 9 czerwca przy przystani kajakowej na ul. Trzech Stawów uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy, uratować tonącego oraz dbać o własne bezpieczeństwo.
więcej: Bezpieczne wakacje - Bezpieczna woda 2016

Finał Miejskiego Programu Profilaktycznego "Bezpieczne Dziecko- Przyjaciel Sznupka" 03 - cze
2016

W tym tygodniu odbyły się dwie ważne imprezy podsumowujące Miejski Program Profilaktyczny "Bezpieczne Dziecko- Przyjaciel Sznupka". We wtorek i czwartek wręczono nagrody w konkursach zorganizowanych w ramach Programu. Nie mogło tam zabraknąć strażników miejskich, którzy biorą w nim aktywny udział już od 7 lat.
więcej: Finał Miejskiego Programu Profilaktycznego "Bezpieczne Dziecko- Przyjaciel Sznupka"
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla