do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Nielegalne graffiti 21 - gru
2016

W sobotę po południu przy ulicy Łokietka strażnicy ujęli dwóch młodych mężczyzn malujących graffiti na jednym z ogrodzeń. O zdarzeniu poinformowała mieszkanka Katowic, która zauważyła wandali.
więcej: Nielegalne graffiti

Wybuch pieca. Strażnicy ewakuowali mieszkańców. 16 - gru
2016

We środę około południa doszło do wybuchu pieca w kamienicy przy ulicy Karola 2. Strażnicy miejscy, którzy przyjechali na miejsce wspólnie z obecnymi na miejscu strażakami ewakuowali mieszkańców.
więcej: Wybuch pieca. Strażnicy ewakuowali mieszkańców.

Detektory czadu na wyposażeniu katowickiej Straży Miejskiej 15 - gru
2016

Funkcjonariusze pionu komunalnego, którzy w ramach działań z zakresu ochrony środowiska kontrolują m.in. paleniska, zostali wyposażeni w osobisty wykrywacz gazów toksycznych i palnych.
więcej: Detektory czadu na wyposażeniu katowickiej Straży Miejskiej

Strażnicy na "Miejskiej Dżungli" 02 - gru
2016

Strażnicy miejscy już po raz 9.biorą udział w akcji parkingowej w ramach projektu "Miejska Dżungla". 3 i 10 grudnia wraz z dziećmi z katowickich szkół będą zwracać uwagę na osoby parkujące na miejscach dla niepełnosprawnych.
więcej: Strażnicy na "Miejskiej Dżungli"

Strażnicy uczą ekologii 18 - lis
2016

7 listopada rozpoczęła się II edycja akcji "Nie truj, segreguj- myśl ekologicznie"- wspólnego projektu Wydziału Kształtowania Środowiska, katowickiej Straży Miejskiej oraz Radia Katowice.
więcej: Strażnicy uczą ekologii

Kieszonkowiec okradł śpiącego 31 - paź
2016

Okradł śpiącego mężczyznę i nie wiedział, że wszystko nagrywa kamera. Kieszonkowiec cieszył się jednak swoim łupem zaledwie kilka minut, ponieważ został ujęty przez strażników miejskich.
więcej: Kieszonkowiec okradł śpiącego

Wszystkich Świętych 2016 28 - paź
2016

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych katowicka Straż Miejska wzorem lat ubiegłych prowadzi działania prewencyjne w rejonie nekropolii na terenie miasta Katowice.
więcej: Wszystkich Świętych 2016

Straż Leśna i Straż Miejska pod katowickimi cmentarzami 28 - paź
2016

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas, gdy na targowiskach nie brakuje osób handlujących stroikami i kwiatami przeznaczonymi na groby. Niestety, nie wszyscy z nich pozyskują rośliny w legalny sposób.
więcej: Straż Leśna i Straż Miejska pod katowickimi cmentarzami

Zderzenie jelenia z Hondą 25 - paź
2016

Okres jesienno-zimowy to istna zmora dla kierowców. Szybciej zapadający zmrok w połączeniu z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi mogą doprowadzić do poważnych incydentów drogowych.
więcej: Zderzenie jelenia z Hondą

Po lesie ze strażnikami... 03 - paź
2016

29 i 30 września 2016 roku. Ośrodek Wypoczynkowy „Bolina” w katowickim Janowie. Piękna, słoneczna pogoda. Kilka radiowozów katowickiej straży miejskiej, a z nich wychodzi 12 funkcjonariuszy. Przechodnie zastanawiają się co tutaj będzie się działo ? A działo się sporo.
więcej: Po lesie ze strażnikami...
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla